Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

Prečo je tepelná izolácia v lete dôležitá?

Tepelnú izoláciu zďaleka neoceníte len v zime, ale aj v horúcich letných dňoch. Aj keď sa to môže zdať na prvý pohľad ako paradox, dobré zateplenie vám nielenže v chladných mesiacoch zníži únik tepla z domácnosti, ale v lete funguje presne naopak a vy mu za to budete veľmi vďační.

Ako poznať kvalitnú izoláciu?

Moderné izolácie si kladú za cieľ zaistiť v interiéri príjemnú teplotu k žitiu, aj keď vonku padajú teplotné rekordy na oboch stranách Celziovej stupnice. V stále častejších tropicky horúcich letných mesiacoch človeka trápia nevídané horúčavy, kvalitná izolácia tak má zaistiť, aby sa toto teplo dostalo dovnútra len v obmedzenej miere a pokiaľ možno postupne.

V letných mesiacoch je najviac exponované podkrovie. Podkrovné byty sú síce veľmi obľúbené pre svoje krásne skosené stropy a odhalené staré trámy, nekvalitná izolácia môže ale obyvateľov týchto priestorov značne potrápiť – miestnosti priamo pod rozpálenou strechou preto pre izoláciu predstavujú skutočnú výzvu. Správne vykonané zateplenie strechy a celého domu má za úlohu postarať sa o to, aby bolo v podkrovných miestnostiach v zime príjemne teplo a v lete dostatočný chládok.

Kvalitná izolácia sa vyznačuje správnou tepelnou akumuláciou – izolácia PUR penou vám v lete môže nahradiť silné kamenné či tehlové steny, ktoré do seba teplo (či chlad) prirodzene akumulujú, čím prispejú k udržaniu stálej teploty v dome. Ďalším dôležitým faktorom je tepelná vodivosť, ktorá značí, ako rýchlo sa teplo dokáže cez daný materiál dostať z jednej strany na druhú, t. j. ako rýchlo interiér vychladne.

Izolácia strechy

Zateplenie podkrovia je z celej konštrukcie domu zďaleka najdôležitejšie. Chráni totiž dom od úniku tepla a súčasne zabraňuje prehrievaniu budovy v letných mesiacoch.Pri izolácii striech je často opomínaná farba izolácie, ale aj samotnej strechy. Nie je žiadnym tajomstvom, že čierna krytina (napr. v podobe asfaltových pásov či náterov alebo moderných čiernych betónových strešných tašiek) sa v horúcich letných mesiacoch oveľa viac prehrieva než strecha zo svetlých tašiek. Bežné izolácie si s týmto problémom nedokážu príliš poradiť, teplo totiž preniká cez izolačnú vrstvu do interiéru a počas teplých letných nocí nestihne strecha dostatočne vychladnúť, nastáva tu tzv. fázový posun teplotného kmitu.

Odpoveď na tento problém ponúka izolácia PUR penou. Prečo? Ide o vysoko účinné zateplenie na báze polyuretánovej peny. Tento materiál je možné naniesť prakticky na akúkoľvek strešnú konštrukciu nielen zvnútra, ale aj zvonka. Povrch je následne pokrytý náterom s UV ochrannou vrstvou, ktorý dobre odráža slnečné žiarenie a chráni strechu pred prehrievaním.

Chytrá pena okrem toho dokonale priľne k väčšine povrchov, nevytvára žiadne škáry a perfektne utesní aj tie najmenšie medzery. Nie je zároveň potrebné ju nijak kotviť a keďže je veľmi ľahká, nezaťažuje strešnú konštrukciu. Popritom je vodotesná a ponúka tak okrem iného aj výbornú hydroizoláciu. Jej životnosť sa datuje na viac než tridsať rokov, nie je ale výnimkou, že PUR izolácia prekoná životnosť samotného domu.

Kvalitná izolácia sa vám skrátka vyplatí aj v zime, aj v lete. Kontaktujte nás a dohodnite sa s nami na možnostiach zateplení vášho objektu. Tešíme sa na spoluprácu!

Cenová kalkulácia