Viac než izolácia ...
phone+421 904 017 102
AKCIA 10 % zľava

Apríl je ten pravý čas na zateplenie

Využite jarné akčné ponuky. A zatepľuje so zľavu 10%.

Zvýraznenie farieb a štruktúry

Zvýraznenie farieb a štruktúry materiálov

      Isto poznáte ten pocit, kedy máte u svojho domu podmurovku z prírodného kameňa, ale farba tohto pôvodne krásneho materiálu je po rokoch na pohľad akosi nepekná a nevýrazná. Jej skutočná farba vystúpi na povrch až v prípade, že je tento povrch navlhčený, napr. keď prší. Podobná situácia môže nastať v prípade, že máte na Vašej vonkajšej terase podlahu prevedenú z dlažby. Nielen že dlažba vyzerá mdlo, ale navyše pri jej znečisteniu napr. kávou alebo červeným vínom môže byť odstránenie týchto škvŕn namáhavé. Tiež ak sú tieto povrchy pokryté machom alebo inými organickými porasty, vyzerajú nepekne a ich odstránenie je zdĺhavé a musí sa po určitej dobe opakovať.

      Firma Chytrá pena má vo svojej ponuke prípravky slúžiace na zvýraznenie farby a štruktúry podkladov tvorených prírodným kameňom a podobnými materiálmi, ale aj pre ich dlhodobú impregnáciu proti znečisteniu vodou a olejom a tiež proti organickému rastu. Zvýrazňovač farby je unikátny prostriedok, ktorý dokáže ošetrený povrch rozjasniť a zvýrazniť jeho prirodzenú farbu a štruktúru. Ošetrený povrch pôsobí dojmom akoby bol úplne nový, rozjasňujúci efekt je najlepšie viditeľný na prírodnom kameni ako je mramor, bridlica, žula, ale aj na rôznych druhoch dlažieb. Jeho ošetrený povrch je navyše odpudivý voči vode a oleju, je odolnejší voči špine, ľahšie sa čistí, je mrazuvzdorný a zabraňuje organickému rastu. Do skupiny týchto produktov patria tiež čističe, či už sa jedná o univerzálny čistič určený na odstránenie bežného ľahšieho znečistenia pomocou vysokotlakového čističa alebo špeciálny čistič na podlahy a dlažby. Tento čistič je špeciálne pripravenou zmesou rozpúšťadiel a čističov a dokáže odstrániť aj veľmi odolnú špinu. Pri silnom a ťažko odstrániteľnom znečisteniu je potrebné nechať čistič pôsobiť až 30 minút a až potom čistiť pomocou kefy a teplej vody.

Výhody:

  • Prípravok pre zvýraznenie farby v sebe spája hneď niekoľko vlastností v jednom produkte: zvýraznenie farby, dlhodobá odolnosť voči vode, oleju a rôznym znečistením, zabraňuje organickému rastu, zabraňuje poškodeniu mrazom, odoláva UV žiareniu.
  • Jednoduchá aplikácia štetcom alebo valčekom
  • Čističe sú veľmi efektívne pre odstraňovanie bežného ľahšieho znečistenia, tak aj pre odstránenie úporného a odolného znečistenia a škvŕn z najrôznejších druhov povrchov.

Možnosti a oblasti využitia:

  • Prípravok pre zvýraznenie farby má veľmi široké možnosti použitia všade tam, kde sú steny objektov alebo ich podlahy tvorené prírodným kameňom, mramorom, terazzovými dlaždicami, dlažbou alebo inými podobnými materiálmi. Ide o verejné priestranstvá, námestia, vstupné haly, reprezentatívne priestory divadiel, foyer, historické objekty, nákupné centrá, kolonády, oporné múry atď.
  • Čističe možno použiť na všetky druhy pevných podkladov, či už sa jedná o steny alebo o podlahy alebo iné plochy znečistené bežným prevádzkovým znečistením alebo na odstránenie ťažko odstrániteľnej a odolnej špiny.