Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

Zatekanie do domu

Zateká Vám do domu?
Na vine môže byť zlá izolácia

Ak sa Vám na strope robia mokré fľaky, platíte vysoké sumy za energie a aj napriek pravidelnému vetraniu máte doma zatuchnutý vzduch, do domu Vám pravdepodobné zateká. Či už máte šikmú alebo plochú strechu, na vine sú podobné ťažkosti. Zatekanie skrz strešnú krytinu, alebo kondenzácia pár v strešnom plášti.

Na vine môže byť niekoľko faktorov, poškodená strešná krytina a opotrebenie materiálu, nedostatočná údržba, zanesené odkvapy alebo aj zlý stavebný postup a nevhodný materiál.

Kondenzovaná voda poškodí tepelnú izoláciu

Problémom je teplý vzduch, ktorý stúpa nahor a prenikne až do strešného plášťa. Tam ho okolitý studený vzduch ochladí a kondenzuje. Tým sa postupne ničí tepelná izolácia a ďalšie stavebné materiály, čo vedie k vzniku plesní a v interiéri sa na stropoch začnú robiť mokré fľaky. A to najmä v čase, keď sa najviac líšia teploty v interiéri a v exteriéri.

V podkroví sa jedná o častý problém, ktorý poukazuje na poškodenie parozábrany, prípadne na jej úplnú absenciu.

Kontrola a profesionálne sanácie strechy

Na presné pomenovanie problému je ideálne pozvať si odborníka, ktorý nájde presnú príčinu a stanovuje možné riešenie, či už sa jedná o plochú strechu alebo o zateplenie podkrovia. Vďaka profesionálne vykonanej rekonštrukcii sa zbavíte problémov s plesňami, zatekaním, zatuchnutým vzduchom, ale aj výrazne ušetríte. Na energetických úsporách.

Spočítajte si cenu Vašej izolácie

Spočítajte
si cenu
vašej izolácie
? ? ? ? ?
? ? ? (viac)
+ Pridať poznámku