Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

Tepelná izolácia a zateplenie ekologických domov

Na investíciu do kvalitnej izolácie môžete získať dotáciu

Trendom posledných rokov je nízkonákladové bývanie v domoch, v ktorých platíte za energie minimum. Dôvody sú logické, ide nielen o ekonomickú úsporu, ale aj o ochranu prírody.

Čím nižšie sú totiž energie na vykurovanie, prípadne chladenie, tým väčšia je úspora emisií oxidu uhličitého, ktorý vzniká spaľovaním fosílnych palív. Existujú rôzne kategórie úspory energií, ktorými svoj dom môžete vybaviť, najčastejšie sa jedná o nízkoenergetické domy a pasívne domy.

Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy majú tretinovú spotrebu tepla v porovnaní s klasickými domami, ročná spotreba tepla sa pohybuje do 50 kWh/mročne. Na dosiahnutie tejto úspory je nutné dobre premyslieť celú stavbu, tak aby bola perfektne zaizolovaná a nevznikali tepelné mosty.

V rámci služby Premium dosiahneme požadované hodnoty zosilneným nástrekom polyuretánovej peny, ktorý sa u mäkkej peny pohybuje medzi 250-310 mm a tvrdej od 160 do 190 mm. Chytrá pěna tvorí súvislú vrstvu aj v ťažko prístupných miestach, skrz ktorú žiadne teplo neuniká. Okrem toho svoje funkčné vlastnosti v podstate nestráca a účinne izoluje niekoľko desiatok rokov.

Pasívne domy

U pasívnych domov sú podmienky ešte prísnejšie. V rámci služby Pasív je sila nástreku ešte vyššia u mäkkej peny 320 mm a viac, u tvrdej peny 200 mm a viac. Aby ročná spotreba tepla spĺňala limit do 15 kWh/mročne, nestačí len kvalitná izolácia.

Pasívne domy totiž nevyužívajú aktívne zdroje tepla a je preto nutné ich získavať iným vykurovacím spôsobom a zaobstarať si rekuperačnú jednotku, ktorá riadi systém vetrania a vyžíva teplo odvádzaného vzduchu.

 

Spočítajte si cenu Vašej izolácie

Spočítajte
si cenu
vašej izolácie
? ? ? ? ?
? ? ? (viac)
+ Pridať poznámku