Viac než izolácia ...
phone+421 904 017 102
AKCIA 10 % zľava

Apríl je ten pravý čas na zateplenie

Využite jarné akčné ponuky. A zatepľuje so zľavu 10%.

Tepelná izolácia a zateplenie ekologických domov

Na investíciu do kvalitnej izolácie môžete získať dotáciu

Trendom posledných rokov je nízkonákladové bývanie v domoch, v ktorej platíte za energie minimum . Dôvody sú logické, ide nielen o ekonomickú úsporu, ale aj o ochranu prírody.

Čím nižšie sú totiž energie na vykurovanie, prípadne chladenie, tým väčšia je úspora emisií oxidu uhličitého, ktorý vzniká spaľovaním fosílnych palív. Existujú rôzne kategórie úspory energií, ktorými svoj domček môžete vybaviť, najčastejšie sa jedná o nízkoenergetické domy a pasívne domy.

Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy majú tretinovú spotrebu tepla v porovnaní s klasickými domami, ročná spotreba tepla sa pohybuje do 50 kWh / m 2 ročne . Na dosiahnutie tejto úspory je nutné dobre premyslieť celú stavbu, tak aby bola perfektne zaizolovaná a nevznikali tepelné mosty.

V rámci služby Premium dosiahneme požadovaných hodnôt zosilneným nástrekom polyuretánovej peny, ktorý sa u mäkkej peny pohybuje medzi 250-310 mm a tvrdé od 160 do 190 mm. Chytrá pena tvoria súvislú vrstvu aj v ťažko prístupných miestach, skrz ktorú žiadne teplo neuniká. Okrem toho svoje funkčné vlastnosti v podstate nestráca a účinne izoluje niekoľko desiatok rokov.

Pasívne domy

U pasívnych domov sú podmienky ešte prísnejšie. V rámci služby Pasív je sila nástreku ešte vyššie u mäkkej peny 320 mm a viac, u tvrdej peny 200 mm a viac. Aby sa ročná spotreba tepla spĺňala limit do 15 kWh / m 2 ročne, nestačí len kvalitná izolácia.

Pasívne domy totiž nevyužívajú aktívnych zdrojov tepla a je preto nutné ich získavať iným vykurovacím spôsobom a zaobstarať si rekuperačnú jednotku, ktorá riadi systém vetrania a vyžíva tepla odvádzaného vzduchu.

 

Spočítajte si cenu Vašej izolácie

Spočítajte
si cenu
vašej izolácie
? ? ? ? ?
? ? ? (viac)
+ Pridať poznámku