Viac než izolácia ...
phone+421 904 017 102
AKCIA 10 % zľava

Apríl je ten pravý čas na zateplenie

Využite jarné akčné ponuky. A zatepľuje so zľavu 10%.

Čistenie a ochrana proti graffiti

Ochranné anti-graffiti nátery a čističe

      Jedným z veľmi rozšírených problémov dnešnej modernej doby je pouličné "umenie" zvané graffiti. S tvorbou pouličných umelcov má skúsenosť každý z nás ako náhodný divák na vlakových súpravách, autobusových zastávkach, fasádach domov, mostoch apod. Horšia situácia nastane v okamihu, keď sa graffiti objavia priamo na fasáde nášho domu. Naša spoločnosť v rámci produktového radu Chytré nátery zaviedla kompletný antigraffiti systém, vďaka ktorému dokážeme efektívne odstrániť následky vyčíňania pouličných umelcov. Samozrejme najlepšou ochranou je vždy prevencia spočívajúca v aplikácii ochranných antigraffiti náterov, ktoré sú jedinou skutočnou ochranou pred graffiti útokmi a to na dlhé roky a bez potreby obnovy pôvodného náteru.

     Antigraffiti systém od spoločnosti Chytrá pena HS Group s.r.o. zahŕňa niekoľko druhov antigraffiti náterov, ktoré sú určené ako preventívna ochrana fasád objektov pred napadnutím sprejermi a inými vandalmi. Do tohto systému patrí tiež odstraňovače graffiti z plôch, ktoré neboli vopred ošetrené antigraffiti náterom. V neposlednom rade do tohto systému patria aj odstraňovače tieňov, ktoré zostávajú po predchádzajúcom nedokonalom čistení graffiti.

     Jedinečnosť nášho programu spočíva v tom, že na ošetrený povrch farba (spray) zle priľne a pri čisteniu ju možno ľahko odstrániť a to iba pomocou teplej vody, prípadne kefy - nie je potrebné použiť žiadne iné čistiace prostriedky. Po odstráneniu graffiti teplou vodou nie je potreba opakovať aplikáciu náteru. Tým dochádza k minimalizovaniu nákladov potrebných na odstránenie graffiti, tak aj na obnovu ochranného náteru.

Výhody:

  • dlhodobá ochrana pred poškodením graffiti - účinok ochranného náteru je až 10 rokov
  • pre odstránenie graffiti nie je potreba žiadnych ďalších čistiacich prostriedkov – stačí iba teplá voda a kefa
  • ochranný náter možno aplikovať na najrôznejšie povrchy ako sú omietky, betón, mramor, sklo, sklolaminát, kov, kachličky, atď.
  • ochranný náter je číry (matný alebo lesklý), možno ho preto aplikovať aj na miesta, kde je dôležité zachovať pôvodný vzhľad objektov, napr. objekty v pamiatkových zónach, sochy, mosty.
  • jednoduchá aplikácia pomocou štetca alebo valčeka, po odstránení graffiti nie je potreba obnovovať náter, graffiti možno odstraňovať z ošetrených plôch opakovane
  • ošetrený povrch je odolný aj voči liehovým popisovačom a fixom, na povrch nepriľnú ani samolepky a plagáty
  • väčšinou stačí aplikácia iba jednej vrstvy bez nutnosti penetrácie
  • okrem číreho prevedenie sa vyrába aj v štyroch základných farbách (v prípade potreby je možné objednať akúkoľvek farbu podľa vzorkovníka RAL)

Možnosti a oblasti využitia:

  • verejné priestranstvá, námestia, vlakové a autobusové stanice, podchody, pasáže, mosty, terasy, kamenné múriky, výklady obchodov, dopravné značky, čakárne, prostriedky MHD
  • pamiatkové a historické zóny, sochy, parky, reprezentatívne plochy