Viac než izolácia ...
AKCIA 10 % zľava

Zaistite si ceny roku 2018 aj v roku 2019

Na realizáciu od januára do marca vám dáme zľavu 10%.

Chytré nátery – program Multiclean & Highlight

      Firma Chytrá pena má vo svojej ponuke prípravky slúžiace na zvýraznenie farby a štruktúry podkladov tvorených prírodným kameňom a podobnými materiálmi, tak aj pre ich dlhodobú impregnáciu proti znečisteniu vodou a olejom a tiež proti organickému rastu. Zvýrazňovač farby je unikátny prostriedok, ktorý dokáže ošetrený povrch rozjasniť a zvýrazniť jeho prirodzenú farbu a štruktúru. Ošetrený povrch pôsobí dojmom akoby bol úplne nový, rozjasňujúci efekt je najlepšie viditeľný na prírodnom kameni ako je mramor, bridlica, žula, ale aj na rôznych druhoch dlažieb. Jeho ošetrený povrch je navyše odpudivý voči vode a oleju, je odolnejší voči špine, ľahšie sa čistí, je mrazuvzdorný a zabraňuje organickému rastu. Do skupiny týchto produktov patria tiež čističe, či už sa jedná o univerzálny čistič, určený na odstránenie bežného ľahšieho znečistenia pomocou vysokotlakového čističa alebo špeciálny čistič na podlahy a dlažby.

Výhody zvýrazňovačov a čističov:

  • Prípravky z radu zvýrazňovačov sú hydrofóbne a olej odpudzujúce impregnačné nátery chrániace ošetrené povrchy pred poškodením mrazom a organickým rastom. Prípravok NU-CRYL WRS je určený pre použitie na zvislé povrchy ako sú betónové, kamenné a pieskovcové múry.

  • Prípravok NU-CRYL WRS EXTRA je určený pre ochranu vodorovných povrchov – podláh tvorených z lešteného betónu, mramoru, žuly, dlažby, teraca atď.

  • Prípravok pre zvýraznenie farby COLOUR ENHANCER  v sebe spája hneď niekoľko vlastností v jednom produkte: zvýraznenie farby a štruktúry podkladu, dlhodobá odolnosť voči vode, oleju a rôznym znečistením, zabraňuje organickému rastu, zabraňuje poškodeniu mrazom, odoláva UV žiareniu.
  • Jednoduchá aplikácia štetcom alebo valčekom

Čističe sú veľmi efektívne pre odstraňovanie bežného ľahšieho znečistenia, tak aj pre odstránenie úporných a odolných znečistení a škvŕn z najrôznejších druhov povrchov.

Čistič MULTI CLEAN je vo vode rozpustný odmasťovací prostriedok na odstránenie škvŕn a špiny zo stien. Odstraňuje mastné škvrny, "ošlapané" múry a ďalšie bežné zašpinenie z povrchov ako sú tehly, betón, prefabrikáty, omietky atď.

Neriedený ho možno použiť na odstránenie silného znečistenia. Pre odstránenie nečistôt horúcou vodou pomocou vysokotlakového čističa a pre čistenie slabšieho znečistenia je odporúčané riedenie v pomere so 4 dielmi vody. Potom dôkladne opláchnuť. Pri čistení na farbou natrenom povrchu nesmie dôjsť k jeho zaschnutiu. Na zmytie farieb a umývanie iných tvrdých povrchov použite na 40 dielov vody, v závislosti od špiny, ktorá má byť odstránená. Miesta, ktoré majú byť očistené, musí byť pred čistením mokré, aby nedošlo k vzniku pruhov. Použitím horúcej vody sa účinnosť čistenia zvyšuje. Spotreba je približne 2,4 m2/l závislosti od stupňa znečistenia.

Prípravok PAVE CLEAN je špeciálne vyvinutý čistiaci prostriedok určený na čistenie všetkých vonkajších pevných podkladov a pochodených plôch, tvorených predovšetkým rôznymi druhmi dlažieb, mramoru, žuly, atď. Je účinný pri odstraňovaní mnohých druhov znečistenia, mastných škvŕn, žuvačiek a mastných škvŕn po odstránení žuvačiek. Jedná sa o viskóznu kvapalinu ružovej farby, ktorá obsahuje špeciálne pripravenú zmes rozpúšťadiel a čističov.

Pave Clean sa riedi podľa stupňa znečistenia povrchu, pre všeobecné čistenie v pomere 1:5 s vodou a v pomere 1:1 alebo neriedený pre odstránenie odolnej a úporné špiny. Odporúča sa najskôr vyskúšať účinok na malej skúšobnej ploche. Pred použitím je potrebné nádobu s prípravkom dôkladne pretrepať. Prípravok sa nechá podľa stupňa znečistenia pôsobiť 5 - 30 minút. Pre zvýšenie účinku je možné použiť drhnutie tvrdšou kefou. Potom dôkladne opláchnuť vodou, pre zvýšenie účinku sa odporúča pre čistenie použiť horúcu vodu pomocou vysokotlakového čističa.