Viac než izolácia ...
phone+421 904 017 102
AKCIA 10 % zľava

Apríl je ten pravý čas na zateplenie

Využite jarné akčné ponuky. A zatepľuje so zľavu 10%.

Chytré nátery – program Antigraffiti

Zahŕňa niekoľko druhov antigraffiti náterov, ktoré sú určené ako preventívna ochrana fasád, múrov alebo objektov. Do tohto systému patrí tiež odstraňovače graffiti a odstraňovače tieňov, ktoré zostávajú po predchádzajúcom nedokonalom čistení graffiti.    

Jedinečnosť nášho programu spočíva v tom, že na ošetrený povrch farba (spray) zle priľne a pri čistení ju možno ľahko odstrániť a to iba pomocou teplej vody, prípadne kefy - nie je potrebné použiť žiadne iné čistiace prostriedky. Po odstránení graffiti teplou vodou nie je potreba opakovať aplikáciu náteru. Tým dochádza k minimalizovaniu nákladov potrebných na odstránenie graffiti, tak aj na obnovu ochranného náteru.

Účinok ochranného náteru v jednej vrstve je až 10 rokov, možno aplikovať na najrôznejšie povrchy so zachovaním pôvodného vzhľadu, na ošetrenom povrchu nedrží ani samolepky či plagáty.

Výhody antigraffiti náterov:

  • dlhodobá ochrana pred poškodením graffiti – pokiaľ nie je mechanicky poškodený, je účinok ochranného náteru NU-GUARD až 10 rokov
  • pre odstránenie graffiti nie je potreba žiadnych ďalších čistiacich prostriedkov – stačí iba teplá voda a kefa
  • ochranný náter možno aplikovať na najrôznejšie povrchy ako sú omietky, betón, mramor, sklo, sklolaminát, kov, kachličky, atď.
  • ochranný náter je číry (polomatný alebo lesklý), možno ho preto aplikovať aj na miesta, kde je dôležité zachovať pôvodný vzhľad objektov, napr. objekty v pamiatkových zónach, sochy, mosty.
  • jednoduchá aplikácia pomocou štetca alebo valčeka, po odstránení graffiti nie je potreba obnovovať náter, graffiti možno odstraňovať z ošetrených plôch opakovane
  • ošetrený povrch je odolný aj voči liehovým popisovačom a fixom, na povrch nepriľnú ani samolepky a plagáty
  • väčšinou stačí aplikácia iba jednej vrstvy bez nutnosti penetrácie
  • okrem číreho prevedenie sa vyrába aj v štyroch základných farbách (v prípade potreby je možné objednať akúkoľvek farbu podľa vzorkovníka RAL)

Možnosti a oblasti využitia:

  • verejné priestranstvá, námestia, vlakové a autobusové stanice, podchody, pasáže, mosty, terasy, kamenné múriky, výklady obchodov, dopravné značky, čakárne, prostriedky MHD
  • pamiatkové a historické zóny, sochy, parky, reprezentatívne plochy

Spôsoby aplikácie

Antigraffiti nátery

Antigraffiti nátery je možné aplikovať pomocou štetca, valčeka alebo bezvzduchým nástrekom. Obvykle stačí 1 vrstva náteru o výdatnosti 6,0-10,0 m2/l, v závislosti od pórovitosti povrchu. V prípade savého povrchu je potrebné aplikovať v dvoch vrstvách. Teplota pre aplikáciu je min. 5° C, relatívna vlhkosť nesmie byť vyššia ako 85 %. Suchý na dotyk za 1-2 h, úplné vytvrdenie za 6 h. Pokiaľ nie je ošetrený povrch mechanicky poškodený, poskytuje ochranu až 10 rokov.

Odstraňovače graffiti – AG 2, AG 3, AG 4

Odstraňovače graffiti slúžia na odstránenie nástrekov vykonaných aerosólovými sprejmi, permanentnými značkovačmi a liehovými fixkami z povrchov, ktoré neboli preventívne ošetrené antigraffiti náterom. Odstraňovače graffiti sa delia podľa ich účinnosti a možností použitia na tri skupiny.

AG 2 možno použiť na odstránenie graffiti z háklivých povrchov ako sú dopravné značky, polykarbonátové presklenia a plasty bez ovplyvnenia transparentnosti alebo poškodenia povrchov. AG2 sa aplikuje na čistený povrch štetcom a potom sa zotrie mäkkou handričkou. Nakoniec dôkladne opláchnuť vodou.

Prípravok AG 3 je určený na odstraňovanie graffiti z neporéznych povrchov, ako sú lesklé nátery, kachličky, kovové konštrukcie.

Prípravok AG 4 je určený na odstraňovanie graffiti z viacerých poréznych alebo značne poškodených povrchov, kde je požadovaná dlhšia doba pôsobenia. Možno ho použiť na čistenie muriva a betónu, možno ho ale s úspechom použiť aj na neporézne povrchy so silným znečistením, ako sú obklady a kovové konštrukcie. Preto má AG 4 povahu gélu, aby nestekal zo zvislých povrchov. Prípravok AG 4 sa voľne aplikuje na postihnutú oblasť pomocou kefy a ľahko sa drhne. Ponechá sa 2 - 3 minúty pôsobiť a potom sa dôkladne opláchne vodou. Ak je potrebné vykonať opakovanú aplikáciu, je potreba postihnutú oblasť vysušiť.

 Odstraňovač tieňov

             Jedná sa o špeciálny alkalický čistič pre odstraňovanie ťažko odstrániteľných tieňov graffiti z muriva, kameňa a betónu. Jedná sa o jantárovo sfarbenú kvapalinu, ktorá účinne odstraňuje tiene, ktoré zostali po odstránení graffiti. Miesta, ktoré majú byť očistené, by mali byť navlhčené, aby sa zabránilo vzniku pruhov. Prípravok sa neriedený v množstve cca 5m2/l aplikuje na postihnutú oblasť kefou a ľahko sa drhne. Ponechá sa 2 - 3 minúty pôsobiť a potom sa dôkladne opláchne vodou. Ak je potrebné vykonať opakovanú aplikáciu, je potreba postihnutú oblasť vysušiť.