Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

Varte v zateplenej kuchyni, práca vám pôjde od ruky

Vyššia koncentrácia vodných pár v kuchyni môže predstavovať problém. Ako sa tomu vyhnúť a zvýšiť váš komfort?

Radi varíte? Či už v rámci vášho povolania, alebo doma? V tom prípade by ste mali dbať, aby bolo vaše pracovisko čo najpríjemnejšie a vám sa v ňom dobre fungovalo. Tepelná izolácia pomôže nielen vám cítiť sa lepšie, ale zároveň ochráni vašu kuchyňu pred možným poškodením či vznikom plesne.

Prečo môže byť nezateplená kuchyňa problematická?

Iste to poznáte – nepríjemný chlad zalieza pod kožu a preniká až do morku kostí. Miesto toho, aby ste si inokedy príjemnú činnosť užívali, musíte sa zbytočne ponáhľať. Počas varenia je síce teplo a môžete si zakúriť, keď ale odkiaľsi ťahá a prefukuje, nakoniec len prekurujete, za energie utratíte vysokú sumu a príjemne vám aj tak nebude.

S podobnými problémami sa stretnete najmä v starších budovách. Avšak chlad nie je jediným úskalím. Keďže v kuchyni sa obecne koncentruje vyššie množstvo vodných pár, môže dôjsť k ich kondenzácii a skvapávaniu. A kde je vlhkosť, tam je i pleseň – ta môže mať neblahý vplyv na vaše zdravie, aj keď sa vyskytuje len v malom množstve. Môže vyvolať kožné a dýchacie ťažkosti aj silnú alergickú reakciu, a pokiaľ na vás pôsobí dlhodobo, budú následky ešte závažnejšie.

Ochráni vás jedine dobre prevedené zateplenie – pred nadmernou vlhkosťou aj tepelnými stratami.

Tepelná izolácia do kuchyne

Vhodným typom zateplenia do kuchyne je polyuretánová pena EKO H 200 – má uzavretú bunkovú štruktúru, funguje ako účinná parozábrana a predchádza vzniku plesní a prevlhaniu stien.

Voči vlhkosti je veľmi odolná. Umožňuje izoláciu stien, podláh aj stropu a je možné ju bez problémov naniesť aj do problematickejších oblastí. Tepelných mostov ani zanechaných škár, ktoré by vás aj naďalej mohli trápiť, sa obávať nemusíte. Odborne vykonané zateplenie týmto materiálom vám zaistí skvelý výsledok – vznikne neporušená vrstva bez spojov, a to bez použitia mechanických upevňovačov a lepidla.

Vlastnosti PUR peny navyše ostanú totožné aj po rokoch – materiál neubúda ani nestráca na účinnosti. Rovnako spoľahlivý je po celý rok – v lete bráni nadmernému prehrievaniu a v zime chráni pred prenikaním chladu do interiéru. Vytvára bezprašné prostredie a skvelé hygienické podmienky, ktoré sú do kuchyne ideálne.

Cenová kalkulácia