Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

PUR pena v stavebníctve – kde všade sa dá využiť?

Izolačná polyuretánová pena existuje na trhu už nejaký ten piatok. Vďaka svojim vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam sa hlavne zo striekanej PUR peny stal skokan v oblasti s izoláciami. Kde všade sa dá striekaná izolácia využiť? Odpoveď nájdete v dnešnom článku.

Izolácia netesností v stavebných konštrukciách

Striekaná PUR pena sa už vcelku bežne využíva k izolovaniu netesností a škár v stavebných konštrukciách či k celkovej izolácii konštrukcie a jednotlivých dielov. Jednoznačnou výhodou tohto materiálu je jeho značná expanzia a rýchly nástrek – vďaka tomu budú vyplnené aj tie najkomplikovanejšie a najmenšie detaily v konštrukcii, pri ktorých by bola izolácia iným materiálom pomerne komplikovaná. Keďže pena dopadá na povrch v tekutom skupenstve, okamžite sa mení na penu a nadobúda objem, nevytvára žiadne škáry a zabraňuje tak vzniku tepelných mostov. PUR pena zároveň dokonale priľne k takmer akémukoľvek povrchu a nie je preto nutné ju žiadnym spôsobom zaisťovať.

Pre svoju vnútornú štruktúru a kompaktnosť má PUR pena schopnosť zásadne obmedzovať prienik vzduchu. Vďaka tomu sa predchádza radu problémov spojených s vlhkosťou a hlukom a mnohonásobne sa tak zvyšuje energetická efektivita a pohodlie domácnosti.

Chytrá pena súčasne vhodne kombinuje hydroizoláciu s tepelnou izoláciou, preto nachádza uplatnenie najmä v oblasti výstavby a rekonštrukcie plochých aj mierne sklonených striech. Možností pre využitie striekanej PUR izolácie je však veľa – môžete s nimi zatepliť aj šikmé strechy, podkrovia, podlahy a základy domu. Zároveň samozrejme tiež steny a stropy, fasády a v neposlednom rade sa hodí aj k zatepleniu terás a balkónov.

Prečo využiť v stavebníctve PUR penu?

Dôvodov, prečo zvoliť ako izolant práve striekanú PUR penu, je celý rad. Jedným z nich je fakt, že je tento materiál plne nenasiakavý – nehrozí pri ňom preto kondenzácia vodnej pary a následné riziko poškodenia napr. strešného plášťa v dôsledku mrazu či horúčavy.

Materiál je pritom úžasne ľahký, takže nijak výrazne nezaťažuje konštrukciu, na rozdiel od iných izolačných materiálov.

Vďaka spôsobu aplikácie je možné izoláciu naniesť aj na veľmi atypické tvary, ako sú napríklad bojlery, potrubia, nádrže či napríklad zásobníky na vodu. Všetky tieto objekty majú pomerne komplikovaný tvar, čo pre tradičné izolačné materiály môže predstavovať veľký oriešok. Nie však pre Chytrú penu – tá perfektne priľne takmer k akémukoľvek povrchu a dokonale ho utesní. Po nástreku vznikne celistvá vrstva izolácie bez škár a medzier.

Zo všetkých využívaných izolantov má PUR pena najnižší súčiniteľ tepelnej vodivosti a jej vlastnosti sa postupom času nemenia. Polyuretánová pena je zároveň nenáročná na výrobu, je šetrná k životnému prostrediu a je plne zdravotne vyhovujúca. Pena nevylučuje žiadne škodliviny, vďaka čomu je možné ju použiť aj v potravinárskom priemysle, a je vhodná dokonca aj pre alergikov. Navyše nemá žiadnu nutričnú hodnotu a hlodavce a iná háveď si na nej nijako nepochutnajú. Polyuretánová pena má okrem toho veľmi dlhú životnosť – spravidla 30 rokov, v reáli je to však o poznanie dlhšie.

Chcete využiť Chytrú penu na vašej stavbe? Neváhajte a obráťte sa na nás! Spoločne vymyslíme to najlepšie riešenie pre vašu konkrétnu situáciu. Tešíme sa na spoluprácu.

Cenová kalkulácia