Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

Prečo zatepliť aj pivnicu?

Pivnica zatepleniePivnicou uniká veľké množstvo tepla a často býva vystavená vlhkosti a spodnej vode. Tiež sa s tým doma stretávate? Vhodná izolácia je účinným spôsobom, ako sa podobných starostí zbaviť. Zistite, ako na to.

Teplo z domu najčastejšie uniká stenami, oknami, stropom, ale aj podlahou. Preto nezabudnite ani na dôkladné zateplenie pivnice.

Ako budete pivnicu využívať?

Výber vhodnej izolácie závisí na tom, akú funkciu bude pivnica mať. Ak máte v pláne tu iba skladovať ovocie a zeleninu, tepelná izolácia nie je nevyhnutná. V prípade, že si v pivnici plánujete vybudovať dielňu, môžete zatepliť len tú časť, kde sa dielňa bude nachádzať.

V každom prípade je dobré pivnicu izoláciou oddeliť od zvyšku domu – zateplenie stropu pivnice vám pomôže zlepšiť tepelné podmienky v miestnostiach nad ním. Pri dodatočnom zatepleniu je pre istotu treba izolovať tiež obvodové múry. Najskôr na ich vonkajšej strane, potom na strane vnútornej – a to aj v prípade suchých pivníc.

Zateplenie PUR penou: zabráni prenikaniu vlhkosti aj chladu

Najväčším problémom nezaizolovanej pivnice je vlhkosť, ktorá môže ľahko preniknúť do domu. Pri dôkladnom zatepleniu PUR penou ale tento problém nehrozí.

Polyuretánová pena sa vyznačuje vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Je nenasiakavá a ľahko sa prispôsobí nerovnostiam v pivnici – možno ju naniesť aj na zvislé a šikmé plochy. Zároveň zabraňuje vzniku plesní, ktoré sa vo vlhkej pivnici často tvorí a odpudzuje škodcov, čo vám ušetrí rad starostí.

Aplikácia Chytrej peny

Aplikácia sa vykonáva zospodu a výborne odizoluje prenos chladu do miestností nad pivnicou. Pomôže vám udržať konštantnú teplotu a ušetriť na nákladoch za vykurovanie.

K zatepleniu vlhkých pivníc sa väčšinou používa polotvrdá pena. Pred samotnou aplikáciou je nutné povrch, na ktorý budete materiál aplikovať, napenetrovať – na podklad sa nanáša piesková penetrácia. Pri izolácii PUR penou dbajte tiež na to, aby všetky vodovodné rúry, elektrické káble a ďalšie rozvody, ktoré v pivnici sú, boli starostlivo utesnené a pena sa do nich nedostala. V dostatočne suchej pivnici možno aplikovať aj mäkkú penu.

Samotná aplikácia nie je nijako zložitá – profesionálnemu technikovi bude realizácia trvať pár hodín. A výsledok stojí za to. PUR pena patrí medzi najúčinnejšie izolanty na dnešnom trhu. Vďaka schopnosti mnohonásobne zväčšiť svoj pôvodný objem efektívne zaplní všetky medzery a škáry v stenách.

Izolácia pivnice proti vode

Aby ste zaistili úplné utesnenie proti vode, nezabudnite ani na hydroizolačné práce. Hydroizoláciu pivnice je možno vykonať pomocou hydroizolačného systému Polyurea, ktorý možno aplikovať nástrekom aj nanesením valčekom, alebo pomocou silikónového náteru.

Polyurea je ochranná povrchová vrstva odolná voči negatívnym vplyvom a možno ju použiť v podstate na akýkoľvek podklad – účinne ho ochráni pred opotrebovaním aj koróziou.

Silikónový náter je zase stály, odolá extrémnym teplotám, UV žiareniu aj padajúcej vode a ľahko sa opravuje.

Ani pri jednej možnosti nemožno šliapnuť vedľa – oba hydroizolačné systémy vám zaistí perfektnú ochranu na niekoľko rokov.

Cenová kalkulácia