Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

Prečo s izoláciou nezabúdať na pôdu

Uvažujete nad tým, ako znížiť náklady na vykurovanie vo svojom dome? Porozmýšľajte nad zateplením pôdy. Do tohto často zabúdaného priestoru stúpa väčšina tepla z domácnosti a mnohokrát v ňom chýba správna izolácia. Kvalitne zateplená pôda výrazne zamedzuje tepelným stratám najmä v starých domoch, ale týka sa aj novostavieb. Aké výhody by táto úprava domu priniesla a po akej forme izolácie siahnuť sa dozviete v tomto článku.

Nenechajte si unikať teplo

Pokiaľ sa rozhodnete šetriť na izolácii pôdy a podkrovných priestorov, pretože ich nijako nevyužívate, môžete bohužiaľ následne výrazne prerobiť na spotrebe energií. Je známe, že teplo stúpa nahor a najviac ho preto uniká strešnými a podkrovnými priestormi, pokiaľ nie sú riadne zateplené. Izolácia má zároveň obrátený efekt v lete – teda nevpúšťa do budovy toľko tepla. V neposlednom rade potom bráni nadmernému zadržiavaniu vlhkosti a tým spojenej tvorbe plesní. Na trhu existuje niekoľko riešení, akého materiálu pri izolácii podkrovných priestorov využiť.

Akú izoláciu zvoliť

Pokiaľ by ste sa rozhodli pre zateplenie pôdy, odporúčame zvoliť striekanú polyuretánovú penu. Oproti iným izolantom (minerálna vata, polystryrén) má PUR pena veľa silných stránok, vďaka ktorým je jej životnosť až 30 rokov. Vďaka svojmu zloženiu dokáže pena vyplniť aj tie najmenšie priestory a nedochádza tak k vzniku škár ani tepelným mostom. Zároveň vytvára nízke statické zaťaženie nosných konštrukcií a je zdravotne nezávadná. Jedným z najväčších benefitov izolačnej peny je, že neláka hlodavcov ani iných škodcov a nemusíte sa preto báť jej napadnutia nežiadanými návštevníkmi.

Chytra pena – ekologické a dlhodobé riešenie

Jedným z druhov PUR peny je aj Chytrá pena. Hlavnou prednosťou tejto peny je minimálna potrebná vrstva, vďaka ktorej zostane zachovaná veľkosť priestoru. Rýchla a jednoduchá aplikácia, vynikajúce tepelné vlastnosti, ekologickosť - to všetko patrí medzi kladné stránky tohto unikátneho izolačného materiálu. A na rozdiel od minerálnej vaty v prípade Chytré peny nehrozí napadnutie škodcami.

Pokiaľ sa teda rozhodnete pre využitie Chytré peny, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi Vám pomôžeme vybrať to najvhodnejšie riešenie pre Vás dom, vrátane spočítania množstva potrebného materiálu. Môžeme vám zaistiť aj prípravu pred aplikáciou, zakrývacie práce, prípravu podkladu a následné upratovanie. Samozrejmosťou je možnosť profesionálnej aplikácie našimi skúsenými zamestnancami.

Cenová kalkulácia