Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

Pozor na nesprávnu aplikáciu izolácie

Napriek tomu, že má izolácia PUR penou celý rad nepochybných výhod, nesprávna či amatérska aplikácia môže značne znížiť jej účinok a zásadne ovplyvniť parametre aj kvalitu samotného zateplenia. Ako teda zaistiť, aby vaša izolácia neprišla o svoje vlastnosti a vy ste si mohli dlhé roky užívať optimálnu tepelnú pohodu v dome?

Univerzálny nástrek svojpomocne? To skutočne nie!

Hoci môže laikovi pripadať aplikácia Chytrej peny ako jednoduchá a rýchla záležitosť, naši odborne vyškolení pracovníci presne vedia, čo robia. Spôsob nástreku polyuretánovej peny je pre správne fungovanie izolácie kľúčový, rozhodne by ste sa preto nemali púšťať do vlastných pokusov, mohli by ste sa totiž značne spáliť. U nesprávneho nástreku vám hrozí napríklad vznik dutín, ktoré môžu v niektorých prípadoch viesť od podlahy až ku stropu. Ďalším rizikom je potom aj strata tepelnoizolačných vlastností peny.

Pri nástreku peny je potrebné kvalitné technologické zariadenie, ktoré je presne a citlivo nastavené tak, aby pomer, teplota, tlak či napr. miešanie presne zodpovedalo daným požiadavkám. Naši odborníci vám zároveň dokážu kvalifikovane poradiť a zhotoviť návrh vlastnej izolačnej vrstvy, pri ktorom vždy berú do úvahy teplotné a vlhkostné charakteristiky miesta, do ktorého má byť PUR izolácia umiestnená a kde má dlhé roky slúžiť.

Klimatické podmienky

Okrem vyššie spomenutých rizík sa nesprávna aplikácia PUR peny môže aj veľmi rýchlo prejaviť v dôsledku zmeny klimatických podmienok (najmä ide o izoláciu plochých striech, na ktorých sa chybná aplikácia môže prejaviť ihneď, ale pokojne aj za niekoľko rokov, kedy už môže byť neskoro). Je preto absolútne kľúčové svedomito dodržiavať celý rad parametrov, či už ide o teploty a vlhkosť nielen exteriéru, ale aj zatepleného objektu.

Zvoľte skúsených odborníkov

Pre aplikáciu Chytrej peny by ste preto vždy mali zvoliť skúsenú a kvalifikovanú firmu, ktorá vám zaistí úspešnú realizáciu projektu. Vždy by ste mali mať istotu, že vami zvolená firma vyniká odbornými znalosťami, je schopná poskytnúť detailné návrhy riešenia s ohľadom na všetky aspekty daného objektu, má bohaté skúsenosti so spracovaním a aplikáciou zateplenia a v neposlednom rade má tiež rad pozitívnych referencií od spokojných klientov, ktorí sa za ňu môžu zaručiť.

To všetko vám v Chytrej pene môžeme ponúknuť. Na českom trhu sa pohybujeme už dlhé roky a za dobu našej pôsobnosti sme realizovali už vyše 4500 zákaziek. Okrem toho máme kompletne zariadené školiace stredisko a neustále sa vzdelávame a inovujeme, aby sme našim zákazníkom vždy mohli ponúknuť služby na tej najvyššej odbornej úrovni. Prečítajte si ďalšie výhody, prečo si zvoliť izoláciu práve od nás a ak ste rozhodnutí, ozvite sa nám a spoločne sa iste dohodneme na tom najlepšom riešení pre vašu konkrétnu stavbu.

Cenová kalkulácia