Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

Ako na tepelnú izoláciu priemyselných hál?

Nutnosť dôkladného zateplenia a hydroizolácie sa netýka len obytných budov, ale aj priemyselných objektov. Nezriedka v nich dochádza ku kondenzácii vody, ktorá následne robí neplechu. To ale nie je to jediné, s čím vám správna izolácia pomôže. Vďaka nej môžete navyše predísť výrazným tepelným stratám. Prečo zvoliť práve striekanú PUR penu?

Polyuretánová pena patrí široko ďaleko k tým najefektívnejším tepelnoizolačným materiálom dneška. Nielen, že jej vlastnosti sú skutočne vynikajúce, ale okrem toho dokáže zotrvať v nezmenenom stave aj po celé desaťročia. Hlavným predpokladom je ale pochopiteľne odborná montáž. Čo všetko vám tento materiál ponúkne?

Kde sa PUR pena uplatní?

Je možné ju použiť v chladiarenských vozoch, kontajneroch, mrazničkách aj rozsiahlych výrobných halách, ktoré bývajú silne zaťažené priemyselnou výrobou, pôsobením vlhkosti a rôznymi chemickými výparmi. PUR pena vám napomôže k udržaniu stálej teploty vo vnútri objektu. Materiál je vhodný aj do veľmi náročných podmienok. Objekty perfektne izoluje zvnútra aj zvonku. Keď je realizácia vykonaná profesionálne – tzn. certifikovanými odborníkmi – je výsledok vysoko efektívny a hlavne trvanlivý, čím sa jednak zníži energetická náročnosť budovy, ale taktiež sa zvýši hodnota celej nehnuteľnosti.

Materiál s výnimočnými vlastnosťami

Polyuretánová pena bráni vzniku plesne, poškodeniu, neláka škodcov, je zdravotne vyhovujúca a šetrná voči životnému prostrediu. Vďaka tomu je vhodná do reštaurácií aj skladov potravín. Perfektne tesní – vytvorí celkom bezšvíkovú vrstvu bez akýchkoľvek netesností. Vedie k významnej úspore a šetrí aj priestor – stačí menšia vrstva izolácie než v prípade vaty a tepelnoizolačné vlastnosti budú porovnateľné. Často sa kombinuje aj s hydroizolačnými systémami a protiplesňovými nátermi.

Samozrejme, konkrétny druh polyuretánovej peny sa bude líšiť podľa objektu a jeho špecifík. Mäkká pena sa napríklad používa na menej namáhaných miestach alebo ako izolácia stien, slúži k odhlučneniu a zatepleniu výrobných hál, stropov a podobne, tvrdá sa zase využíva na strechy a podlahy či na zásobníky na chemikálie.

Precízna izolácia výrobnej haly

Skvelým izolantom, ktorý zabráni kondenzácii vody, spevní strešnú konštrukciu a má jednu z vôbec najnižších tepelných vodivostí, je polotvrdá pena EKO H 200. Spoločnosť Chytrá pena pri nej používa špeciálnu metódu nástreku a je schopná poradiť si s rôznymi druhmi problémov.

Polotvrdú penu EKO H 200 je možné použiť k izolácii podláh, stien, stropov, základov aj priemyselných kontajnerov. Poslúži zároveň ako parozábrana.

Cenová kalkulácia