Viac než izolácia ...
phone+421 904 092 669
Znáte z TV - Loskuták

Ako na opravu plochej strechy?

V posledných rokoch sú ploché strechy veľmi obľúbené. Nedokonalosti, ktoré ich v minulosti sprevádzali, sa s príchodom moderných materiálov celkom vytratili. I tak je ale občas potrebné prikročiť k nutným opravám a pustiť sa do sanačných prác – najmä u starších stavieb. Ako celý proces vyzerá?

Zateká vám do strechy, alebo dostatočne neizoluje? Či už ide o strechu plochú alebo šikmú, vždy je treba najprv zistiť rozsah poškodenia. V tomto prípade bude nevyhnutný odborný posudok. Kompletná sanácia plochej strechy rozhodne nie je záležitosť, ktorú sa vyplatí podceňovať.

Čo si predstaviť pod pojmom sanácia?

Ide o technologický postup, ktorý zabráni zatekaniu do vašej strechy a navráti ju do pôvodného stavu. Keď sa vykoná včas, výrazne na tom ušetríte, pretože opravy nebudú tak rozsiahle. Často totiž dochádza aj k poškodeniam, ktoré by ste vôbec neočakávali – ako je napríklad napadnutie drevokaznými hubami. To môže viesť až k porušeniu statiky celého domu, prevencia je preto na mieste.

Najčastejší problém? Preťaženie strechy

Pri starších strechách sa celkom bežne stretávame s problémom extrémneho zaťaženia konštrukcie asfaltovými pásmi, ktoré sú kladené hneď do niekoľkých vrstiev. Následkom toho môže opäť nastať statické narušenie stavby – celková hmotnosť asfaltových pásov nezodpovedá nosnosti strešnej konštrukcie.

V minulosti sa navyše ploché strechy zhotovovali z veľmi pochybných materiálov, nad ktorými ostáva rozum stáť. Pokiaľ ste si teda zaobstarali staršiu stavbu a tento problém by sa jej mohol týkať, alebo ste zdedili nehnuteľnosť po prarodičoch, rekonštrukciu dlho neodkladajte. Odborníci zhodnotia stávajúci stav strechy, posúdia, aké stavebné práce budú potrebné a zvolia ten najlepší spôsob úprav.

Sanačný systém Chytrá pena

Sanačná súprava Chytrej peny vám významne uľahčí celú rekonštrukciu. Postará sa o problematické miesta, klampiarske prvky a rieši tiež vlhkosť a ďalšie nešváry.

Ich nástreková polyuretánová pena je ľahkým materiálom s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami, dlhou životnosťou a schopnosťou precízne utesniť aj najdrobnejšie štrbiny. Na rozdiel od asfaltových pásov, ktoré v minulosti slúžili ako hydroizolácia, strešný systém nijako nezaťažuje.

Výhodou je, že novú vrstvu izolácie je možné aplikovať priamo na pôvodný povrch (ten však musí byť vhodne ošetrený  a zbavený mastnoty a prachu). Samozrejmosťou je aj konečná úprava povrchu hydroizolačným systémom, ktorý vrstvu zateplenia ochráni pred vonkajšími vplyvmi a UV žiarením. Spoločnosť Chytrá pena k tomuto účelu využíva polyureu alebo silikón. Výsledná strecha je plne pochôdzna.

Cenová kalkulácia